Yükleniyor…
Anasayfa2023-06-07T14:33:12+03:00

HAKKIMIZDA

Incoma Mühendislik ve Danışmanlık 2013 yılında Adana’da kurulmuştur ve bina sistemlerinde test, ayar, dengeleme (TAD) ve bağımsız devreye alma (Commissioning) hizmetlerinin yanı sıra teknolojik ve sürdürülebilir bina projelerinde danışmanlık hizmetleri vermektedir. Uzun yıllar uluslararası projelerde üstlenilmiş çeşitli görevlerin bilgi birikimi ile; yeni teknolojiler ve güncellenen teknik, kalite ve çevre standartlarını takip etmekteyiz. En doğru mühendislik uygulamaları sunma amacıyla ulusal ve uluslararası projelerde görev almayı hedeflemekteyiz.

Hedeflerimiz doğrultusunda müşterilerimize en iyi hizmeti sunabilmek adına, firmamız Birleşik Devletler Hava Dengeleme Konseyi (AABC-Associated Air Balance Council) tarafından verilen Bağımsız Devreye Alma Otoritesi (CxA-Independent Commissioning Authority) sertifikasına sahiptir.

Commissioning işlerinin en önemli alt kollarından biri olan Test, Ayar, Dengeleme (TAD) işleri için; firmamız, NEBB® – National Environmental Balancing Bureau – (Delivering High Performance Buildings and Systems: Solutions for Sustainable Spaces) üyesi olup Profesyonel Mesleki Yeterlilik sertifikasına sahiptir.

Ayrıca uluslararası alanda kabul edilmiş ve ülkemizde de benimsenmiş enerji ve çevresel konulardaki en güncel derecelendirme sistemi olan LEED (Leadership in Energy & Environmental Design) sertifikalı projelerde danışmanlık yapmak üzere, firmamız Amerika Birleşik Devletler Yeşil Bina Konseyi (USGBC-Green Building Council) üyesi olarak faaliyet göstermektedir.

DETAYLI BİLGİ

HİZMETLERİMİZ

incoma commissioning tad cx devreye alma işletmeye alma

ÖLÇÜM / TEST

Incoma Mühendislik ve Danışmanlık olarak; Test, Ayar & Dengeleme, Kanal Sızdırmazlık, Bina Cephe / Kabuk, İç Hava Kalitesi, Duman Tahliyesi, Merdiven ve Bina Basınçlandırma proseslerinde uluslararası standartlara uygun olarak hizmet vermekteyiz.

DETAYLI BİLGİ
incoma commissioning tad cx devreye alma işletmeye alma

COMMISSIONING

Commissioning kavramı, beşikten mezara olarak isimlendirilerek başlangıçtan işletme sürecine kadar devam eder. Bina tasarımı, İnşaat ve İşletme aşamalarını kapsayacak şekilde mekanik sistemlerin etkin ve verimli çalışmasını olanak sağlar.

DETAYLI BİLGİ
incoma commissioning tad cx devreye alma işletmeye alma

DANIŞMANLIK

İşveren ihtiyaç programı ve temel tasarım ilkeleri esas alınarak third part firm olarak bağımsız değerlendirme gerçekleştirilir. Ulusal ve uluslararası standartlara göre tasarım hesaplamaları kontrol edilir.

DETAYLI BİLGİ
incoma commissioning tad cx devreye alma işletmeye alma

YÖNETİM

İyi proje yönetimi ile İşveren’e hem zamandan hem maliyetten tasarruf sağlanır. Başlangıçta İşveren’in ihtiyaç listesi belirlenir. Tüm paydaşlar ile etkin koordinasyon gerçekleştirilir. Tasarımcı, Danışman ve İşveren arasında periyodik toplantılar yapılır.

DETAYLI BİLGİ
incoma commissioning tad cx devreye alma işletmeye alma

ENERJİ

Enerji etüdü ve modellemesi (ISO/EN ve ASHRAE LEVEL I-II-III) bina veya tesise uygulanarak enerji tasarruf potansiyelleri ortaya konur ve çözüm önerileri amortisman süreleri ile birlikte belirlenir. Gerektiği takdirde modelleme ile maliyet hesabı yapılır.

DETAYLI BİLGİ
incoma commissioning tad cx devreye alma işletmeye alma

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Incoma Mühendislik ve Danışmanlık insanı merkezde tutan tasarım anlayışının hakim olduğu yeşil bina kriterleri ile sürdürülebilirlik ilkesini ön planda tutmakta ve gerçekleştirdiği projelerde bu ilkeyi hayata geçirmektedir.

DETAYLI BİLGİ

GLOBAL
STANDARTLAR
%100
GÜVEN

0+
COMMISSIONING PROJESİ
0+
TAD PROJESİ
0+
LEED PROJESİ
TÜM PROJELER

Mart 10th, 2021|Blog|

Binanızın iklimlendirme sistemlerinin plana göre çalışması için bir TAB uzmanından yararlanmak son derece önemlidir. Sertifikalı bir TAD hizmeti, en iyi verimlilik ve performans için sisteminizin doğru şekilde kurulmasını ve uygun parametreler dahilinde çalışmasını sağlayacaktır. Bu kılavuz, TAD'ın tüm ayrıntılarını ve işiniz için neden bu kadar önemli olduğunu açıklayacaktır.

NERELERDEYİZ?

incoma commissioning tad cx devreye alma işletmeye alma incoma engineering & consultancy

+90 322 322 1122

+90 533 199 8373

info@incoma.com.tr

ADANA

Merkez Ofis

Dedekorkut Mah. İlbey Güneş Cad. No:15  Kat:1 Yüreğir, 01285

Adana / Türkiye

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

© Copyright 2013 - | Incoma Mühendislik ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. | Tüm Hakları Saklıdır. | Design by Medya Fabrikası Creative Works

E-BÜLTEN

Sektörel gelişmelerden ve bizden haberdar olmak için e-bülten aboneliğinizi oluşturabilirsiniz.

    Bülten gönderimlerinin belirttiğim mail adresime gönderilmesini onaylıyorum.

    BÜLTEN ARŞİVİ

    Go to Top