sertifikasyon

ACG (Associated Air Balance Council Commissioning Group)

www.commissioning.org

İşletmeye Alma (Commissioning) sektöründe daha nitelikli işlerin gerçekleşmesi adına; 2004 yılından beri temel ilkesi, bağımsız ve dürüst bir belgelendirme imkanı sağlamak olan AABC Commissioning Group (ACG), merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan bağımsız üçüncü taraf uzmanlarının (third-party) – nitelikli mühendisleri Sertifikalı İşletmeye Alma Uzmanı (Commissioning Authority) – gelişimine adanmış kar amacı gütmeyen ASHRAE standartlarını esas almış bir dernektir.

INCOMA ismi; INdependent COMmissioning Authority (Bağımsız Commissioning Uzman Kuruluşu) kelimelerinden oluşmakta olup ACG üyesidir ve üyeliğinin devamını sağlayabilmek adına her yıl düzenlenen konferans ve seminerlere katılarak sertifikasyon yetkilerini güncel tutmaktadır.

sertifikasyon

USGBC (United States of Green Building Council)

www.usgbc.org

ABD Yeşil Binalar Konseyi’nin vizyonu, binaların ve insanların yaşamını yüksek kalite sürdürülebilirlikte devam ettirmektir. LEED Sertifikası ile; binaların ve içerisinde yaşamını sürdüren insanların yaşam kalitesini artıran çevresel ve sosyal açıdan sorumlu, sağlıklı ve müreffeh bir ortam sağlanması için tasarım, inşaat ve işletme organizasyonlarının maksimum düzeyde verimli olması hedeflenmektedir.

INCOMA, LEED proje danışmanlığında Proje Sahipleri’ne yönelik avantajlar sunabilmek için 2013 yılından beri USGBC üyesidir.

NEBB (National Environmental Balancing Bureau)

1971 yılında kurulan NEBB, yüksek performanslı bina sistemlerinin ölçümlerini gerçekleştiren firmalar için en önde gelen uluslararası kuruluştur. INCOMA, NEBB üyeliğinin gerektirdiği akreditasyon, yetkinlik ve kalibrasyonları güncel cihaz&ekipmanlara sahip olmasından ötürü NEBB sertifikalı akredite bir firmadır. Sertifikasyon yetkileri aşağıdaki başlıklarda verilmektedir:

  • Test, Ayar ve Dengeleme

  • Bina Sistemlerinin Devreye / İşletmeye Alınması (Commissioning)

  • Mevcut Binalarda Retro-Commissioning

  • Bina Cephe Testi

  • Temiz Oda Performans Testi

  • Çeker Ocak Testi

  • Ses ve Vibrasyon Ölçümleri

ASHRAE (American Society of Heating, Refrigerating and Air-Conditioning Engineers)

ASHRAE; 1904 yılında kurulan Amerikan Isıtma Derneği ve Klima Mühendisleri (ASHAE) ile 1894 yılında kurulmuş ve Soğutma Mühendisleri American Society (ASRE) arasında 1959 yılında birleşmesiyle Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Mühendisleri American Society olarak kuruldu.

Same (The Society of American Military Engineers)

Kısa adı “SAME” olan Amerikan Askeri Mühendisleri Derneği, ulusal güvenlik altyapısıyla ilgili karşılaşılan zorlukları belirlemek ve çözmek adına farklı grupların ortak çabalara öncülük eder. 1920 yılında kurulan SAME, ulusal güvenliği desteklemek için mimarlık, mühendislik, inşaat, çevre ve tesis yönetimi, siber güvenlik, proje planlama, ve müteahhitlik sektörlerinden kamu ve özel sektör kişi ve kuruluşlarını bir araya getiren organizasyon olarak görev yapmaktadır.

ABAA (Air Barrier Association of America)

Incoma Mühendislik Danışmalık olarak 01 Nisan 2021 tarihi itibariyle, bina cephe sistemlerinde en verimli hava bariyer sistemlerini sağlamak üzere sektörü profesyonel olarak geliştirmeyi kendisine görev edinen Amerika Hava Bariyer Birliği (Air Barrier Association of America (ABAA)) nin üyesi olduk ve çok yakın zamanda Hava Bariyer Denetim hizmetlerini vermeye başlayacağımızı duyurmaktan mutluluk duymaktayız.

certificates

ASSE International (International Association of Plumbing and Mechanical Officials)

ASSE International, mekanik tesisat sektöründe özellikle sıhhi tesisat alanında profesyonel yetkin mühendis ve ileri düzeyde danışmanlık veren kuruluşlar için sertifikasyon sağlayan bir kuruluştur. Kuruluşun amacı; binalarda sorunsuz ve güven duyulan tesisat sistemlerinin oluşturulması, performans ve güvenilirliğin arttırılmasıdır.

Standart sıhhi tesisat uygulamaları için Kuzey Amerika’daki yetkili mühendis ve çalışanlar tarafından tercih edilen 113 yıldır hizmet veren bir organizasyon olarak ASSE, ürün sertifikalandırılmasında 50 yıl ve personel yetkilendirilmesinde 25 yıl süre boyunca bina kullanıcılara yönelik çalışmaktadır.

BPI (Backflow Prevention Institute)

Geri-Akış Önleme Enstitüsü, su kaynakları ve suyun temin edildiği noktalarda potansiyel tehlikelere karşı eğitim, öğretim ve farkındalık kazandırır. ASSE International kuruluşunun bir alt kuruluşu olup bünyesinde hizmet vermektedir.

Projelerimizi görmek için tıklayınız.
incoma commissioning tad cx devreye alma işletmeye alma incoma engineering & consultancy

+90 322 999 32 11

+90 533 199 83 73

info@incoma.com.tr

ADANA

Merkez Ofis

Döşeme Mh. 60075 Sok. Baysan İş Merkezi A2 No.:3/401 01060 Seyhan, Adana/ Türkiye

İSTANBUL

İstanbul Ofis

Güzeltepe Mah.
15 Temmuz Şehitleri Cad. 5. Levent Konutları
Eyüp, İstanbul / Türkiye

BODRUM

Bodrum Ofis

Yalıkavak Mah.
Flipper Sok. Gökçebel Mevkii
Bodrum, Muğla / Türkiye

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

© Copyright 2013 - | Incoma Mühendislik ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. | Tüm Hakları Saklıdır. | Design by Medya Fabrikası Creative Works