İşletmeye Alma Sürecinin Faydaları

İşletmeye Alma (Commissioning) Sürecinin Faydaları adlı Nisan ayı blog yazımızda süreçle ilgili önemli detayları ve hizmete ilişkin merak edilenleri okuyabilirsiniz. İşletmeye alma (Commissioning) süreci ile ilgili profesyonel ve sertifikalı bir uzmanla görüşmek ve bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

ABD Enerji Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar doğrultusunda; işletmeye alma sürecinin (commissioning) hem yeni hem de mevcut binalar için yalnızca enerji tasarrufu açısından değil, aynı zamanda enerji dışı faydalar açısından da maliyetleri aşağı çekmede etkisi olduğu sonucuna varılmıştır.

Enerji Bakanlığı uzmanları, yeni binalarda uygulanan işletmeye alma sürecinin (commissioning) 4,8 yıllık ortalama sürede kendisini geri ödeyebildiğini tespit etmişlerdir.

Daha da önemlisi, enerji dışı faydalar, işletmeye alma sürecinin (commissioning) genel maliyete etkisine önemli ölçüde olumlu katkıda bulunur.

Bu faydalar; ekipman ömürlerinin uzaması, sorunların erken tespiti sayesinde ilave maliyetlerde azalma, sorunların zamanında çözülmesiyle ekipman arızalarının en aza indirilmesi, işletme ve bakım maliyetlerini düşürülmesini ve iyileştirilmiş iç mekan yaşam kalitesini içerir.

İşletmeye Alma (Commissioning) Süreci

İşletmeye alma süreci (commissioning), bina sistemlerinin saha imalatlarının kurulumlarının dizayn amacına ulaştırmayı, doğrulama ve belgelemeyi içerir. İşletmeye alma süreci (commissioning), bina veya proje sahibine, bina sistemlerinin uygun şekilde kurulduğuna ve gerekli verimlilik seviyelerinde veya üzerinde çalıştığına dair güvence verir. İşletmeye alma süreci, genelde tasarım ve yapım aşamaları boyunca gerçekleşir ve test ve doğrulama süreci sırasında ortaya çıkan sorunları çözmek için mekanik, elektrik ve otomasyon yüklenicileriyle yakın çalışmayı gerektirir.

COMMISSIONING HİZMETİMİZ HAKKINDA
İşletmeye Alma Sürecinin Faydaları, Benefits of Commissioning

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!

incoma commissioning tad cx devreye alma işletmeye alma incoma engineering & consultancy

+90 322 999 32 11

+90 533 199 83 73

info@incoma.com.tr

ADANA

Merkez Ofis

Döşeme Mh. 60075 Sok. Baysan İş Merkezi A2 No.:3/401 01060 Seyhan, Adana/ Türkiye

İSTANBUL

İstanbul Ofis

Güzeltepe Mah.
15 Temmuz Şehitleri Cad. 5. Levent Konutları
Eyüp, İstanbul / Türkiye

BODRUM

Bodrum Ofis

Yalıkavak Mah.
Flipper Sok. Gökçebel Mevkii
Bodrum, Muğla / Türkiye

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

© Copyright 2013 - | Incoma Mühendislik ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. | Tüm Hakları Saklıdır. | Design by Medya Fabrikası Creative Works