Referanslarımız arasında birçok ulusal ve uluslararası küçük ölçekli şirketlerden holdinglere, grup şirketlerinden konsorsiyumlardan oluşan proje sahipleri bulunmaktadır. Villa, otel, marina projelerinde Aksoy Holding, şehir hastanesi projelerinde MR İşletme Hizmetleri, büyükelçilik ve AVM projelerinde Rönesans Holding, Matbaa, TV ve ofis bloklarından oluşan medya merkezi projesinde Turkuvaz Medya, çok çeşitli Amerikan Üssü projelerinde Aytekin-Serol, Emta İnşaat, 77 İnşaat, Pırıl İnşaat, Kur Yapı, Set A.Ş., Artek Construction, Kırnak A.Ş., Güney Yapı, Asfa İnşaat, güç santrali projesinde Desbuild, Limak, Group 77, hastane ve bakanlık projelerinde Ege Nisan, ofis binası ve endüstriyel tesis projelerinde Erke, endüstriyel projelerde Anadolu Efes ve Sanko Enerji, ofis binası projesinde EnerjiSA ve Dinamik Mühendislik referanslarımız arasındadır.

İnşaat endüstrisi, toplum üzerinde önemli çevresel, sosyal ve ekonomik etkilere sahiptir. Bu etkileri, inşaat endüstrisinin temel çıktılarından biri olan binalar, bina ömürleri -yaşam döngüleri- boyunca büyük ölçüde yansıtmaktadır.

İnşaat faaliyetlerinin olumlu etkilerinin arasında; insanın gereksinimlerini karşılamak için kaliteli bina ve tesisler sağlamak, doğrudan veya dolaylı olarak istihdam olanakları sağlamak (inşaat sektörüyle ilgili diğer endüstriler aracılığıyla) ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak yer almaktadır.

Yapılar ve bağlantılı endüstrilerinde, ekonomi hayati bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak gözardı edilmemesi gereken bir başka husus ise çevreye olan etkileridir. Son yıllarda çevreye artan duyarlılık kapsamında yeşil bina kavramı ön plana çıkmıştır.

Standartlar geliştirilmiş, yönergeler oluşturulmuş, bu gelişmenin sonucunda bağımsız denetleme ve derecelendirme kuruluşları ortaya çıkmıştır. Böylece her açıdan kullanım verimliliğinin arttırılması hedeflenmiş; aynı zamanda çevreye olan etkilerin de minimize edilmesi amaçlanmıştır.

İşletmeye alma prosedürü, adım adım ilerlenildiği takdirde; proje sahibinin ihtiyaçlarından başlanılıp, proje gereklilikleri, dizayn aşamaları, malzeme sunumları ve onayları, malzeme ve ekipmanların satın alınması, sahaya eksiksiz ve talep edilen şekilde ulaştırılması, montajlarının iş akış programına göre sistematik ve kalite-kontrol kapsamında yapılması, ilk çalıştırma-fonksiyon ve performans testleri ile kontrollerinin gerçekleştirilip bakım-onarım prosedürü ile birlikte proje sahibine sorunsuz, eksiksiz ve ilk aşamadaki tasarıma bağlı olarak elde edilmiş yapının teslim edilmesine yönelik bütünsel bir yaklaşımdır.

Bu çerçeveden bakıldığında, sadece bir test, ayar, dengeleme işi, kalite-kontrol aşaması veya ülkemizdeki karşılığıyla proje yönetimi işleri değil; Commissioning, işletmeye yönelik yapıdaki tüm sistemlerinin devredilip işletilmesi açısından beşikten mezara olarak adlandırılan bir prosedür silsilesidir.

Binalarda enerji verimliliğinin sağlanabilmesi için binanın kalbini oluşturan mekanik sistemlerin rolü çok önemlidir. Bir cihazın veya sistemin enerji etkin çalışabilmesi için sadece verimli bir cihaz seçilip monte edilmesi yeterli değildir. Bu anlamda proje sahibinin projeye yönelik istekleri noktasından başlanıp temel tasarım ilkeleri, proje tasarımı, malzeme onayları, cihazların çeşitli kontrol, test, ayar ve dengeleme (TAD) işlem aşamasının geçilmesi ve işletmeye alma (Commissioning) işlemi ile işletmeye devredilmesi gerekmektedir.

Ancak TAD işlemi yapılmış bir yapının bir defa daha rastgele veya kritik hatlarında doğrulanmasına ve mekanik, elektrik, otomasyon alanındaki sorumlular ile birlikte işveren koordinasyonunun kurulması gerekmektedir.

Incoma Mühendislik ve Danışmanlık olarak, güçlü referanslarımız ile üstlendiğimiz her projede sektördeki deneyimimizi her geçen gün pekiştirmekteyiz.

referanslarımız
referanslarımız
referanslarımız
referanslarımız
referanslarımız
referanslarımız
referanslarımız
referanslarımız
referanslarımız
referanslarımız
erke
güney yapı emlak
kırmak inşaat
mr
piril inşaat
polisan
rönesans holding
sanko enerji
set dış ticaret
tma mühendislik
turkuvaz medya merkezi
77 group
Projelerimizi görmek için tıklayınız.
incoma commissioning tad cx devreye alma işletmeye alma

ÖLÇÜM / TEST

incoma commissioning tad cx devreye alma işletmeye alma

COMMISSIONING

incoma commissioning tad cx devreye alma işletmeye alma

DANIŞMANLIK

incoma commissioning tad cx devreye alma işletmeye alma

ENERJİ

incoma commissioning tad cx devreye alma işletmeye alma

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

incoma commissioning tad cx devreye alma işletmeye alma incoma engineering & consultancy

+90 322 999 32 11

+90 533 199 83 73

info@incoma.com.tr

ADANA

Merkez Ofis

Döşeme Mh. 60075 Sok. Baysan İş Merkezi A2 No.:3/401 01060 Seyhan, Adana/ Türkiye

İSTANBUL

İstanbul Ofis

Güzeltepe Mah.
15 Temmuz Şehitleri Cad. 5. Levent Konutları
Eyüp, İstanbul / Türkiye

BODRUM

Bodrum Ofis

Yalıkavak Mah.
Flipper Sok. Gökçebel Mevkii
Bodrum, Muğla / Türkiye

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

© Copyright 2013 - | Incoma Mühendislik ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. | Tüm Hakları Saklıdır. | Design by Medya Fabrikası Creative Works