LEED Öncelikli Tedbirler Pilot Kredileri

Sağlıklı Ekonomi stratejisinin bir parçası olarak USGBC, ekiplerin sağlıklı alanlar sağlamasına yardımcı olmak ve yeniden girişe yardımcı olmak için yedi LEED pilot kredisine sahiptir. Pilot krediler, temizlik ve dezenfekte etme, işyerinde yeniden kullanım, HVAC ve sıhhi tesisat operasyonları ile ilgili halk sağlığı ve endüstri kılavuzlarıyla uyumlu sürdürülebilir en iyi uygulamaları ana hatlarıyla belirtir. Krediler, sertifikalı veya sertifika alan LEED projeleri tarafından kullanılabilir.

LEED

Bina Su Tesisatında Commissioning

LEED Bina Su Tesisatı Recommissioning kredisi, bina ekiplerinin bina sakinlerinin bozulmuş su kalitesine maruz kalma riskini azaltmalarına yardımcı olur. Haftalarca veya aylarca süren bina ve iş kapanışları su kullanımını azaltır ve bu da potansiyel olarak durgun su veya içilmesi veya kullanılması güvenli olmayan suya yol açabilir. Kredi, ABD EPA ve Hastalık Kontrol Merkezleri dahil olmak üzere endüstri kuruluşlarından ve uzmanlardan gelen önerileri entegre eder. Binaların bir su yönetimi planı geliştirmesini ve uygulamasını, yerel su ve halk sağlığı yetkilileriyle koordineli çalışmasını, su sistemi faaliyetlerini ve ilgili riskleri bina sakinlerine iletmesini ve hem bina hem de topluluk kaynaklarından gelen su kalitesini ele almak için adımlar atmasını gerektirir.

COVID-19 Sürecinde İç Mekan Hava Kalitesi Yönetimi

COVID-19 Sırasında İç Hava Kalitesini Yönetme LEED kredisi, mevcut iç mekan hava kalitesi gereksinimlerine ve LEED’deki kredilere dayanır. İnşaat ekipleri, iç mekan hava kalitesi sistemlerinin tasarlandığı gibi çalışmasını sağlamalı ve COVID-19’un havaya yayılmasını en aza indirebilecek geçici havalandırma ayarlamaları belirlemelidir. Göz önünde bulundurulması gereken ek hususlar arasında, artan havalandırma ve hava filtreleme ve bina sakinlerinin fiziksel mesafesinin sağlanması ve halk sağlığı ve endüstri kaynaklarında belirtilen önlemlerin uygulanması yer almaktadır. Kılavuz ayrıca, iç hava kalitesinin sürekli olarak izlenmesini ve değerlendirilmesini teşvik eder.

Temizlik ve Dezenfeksiyon

LEED Alanınızı Temizleme ve Dezenfekte Etme kredisi, tesislerin sağlıklı bir iç mekan ortamı ve işçi güvenliğini destekleyen en iyi yeşil temizlik uygulamalarını izleyen bir politika oluşturmasını ve prosedürleri uygulamasını gerektirir. COVID-19’u tedavi etmek için aşılar ve tıbbi tedaviler hala geliştirilmekte olsa da, etkili dezenfekte edici ürünler ve süreçler zaten mevcuttur. Kredi, ürünle ilgili hususlara ek olarak, temizlik personeli, bina sakinlerinin eğitimi ve yönetim ekibinin kontrolü dahilindeki diğer hizmetler için prosedürler ve eğitim de gerektirir.

Çalışma Alanlarına Tekrar Giriş

LEED Çalışma Alanınızı Yeniden Girin kredisi, yeniden giriş için değerlendirme ve planlamanın yanı sıra alan dolduğunda ilerlemeyi ölçmek için kullanılan bir araçtır. COVID-19’un yayılmasına karşı önlemler alan bina operasyonlarında ve insan davranışında sürdürülebilir gereksinimleri belirler. Amerikan Mimarlar Enstitüsü (AIA) Yeniden Kullanım Değerlendirme Aracı ile uyumludur ve sürekli iyileştirmeyi teşvik etmek için kararların şeffaf bir şekilde raporlanmasını ve değerlendirilmesini gerektirir.

Pandemi Planlaması

Alanınızı Temizleme ve Dezenfekte Etme kredisi, tesislerin sağlıklı bir iç mekan ortamı ve işçi güvenliğini destekleyen en iyi yeşil temizlik uygulamalarını izleyen bir politika oluşturmasını ve prosedürleri uygulamasını gerektirir.

COVID-19’u tedavi etmek için aşılar ve tıbbi tedaviler hala geliştirilmekte olsa da, etkili dezenfekte edici ürünler ve süreçler zaten mevcuttur. Kredi, ürünle ilgili hususlara ek olarak, temizlik personeli, bina sakinlerinin eğitimi ve yönetim ekibinin kontrolü dahilindeki diğer hizmetler için prosedürler ve eğitim de gerektirir.

Pandemi Planlamasında Sosyal Eşitlik

Pandemi Planlamasında Sosyal Eşitlik kredisi, pandemiye hazırlık, planlama ve müdahale sürecinin tüm aşamalarında eşitlik etkilerini sistematik olarak değerlendirir. Yerel yönetim veya kalkınma otoritesi, acil durum komuta ve müdahale sisteminin yapısına eşitlik sağlamaktan sorumlu ve yerinde bir yerel öz sermaye yetkilisine sahip olmalıdır. Plan ayrıca sürekli olarak girdi toplamak için bir Pandemik Toplum Danışma Grubu oluşturmalı ve grup şehrin veya topluluğun demografik ve sosyo-ekonomik çeşitliliğini yansıtmalıdır.

Mevcut pandemi, halk sağlığı ve sağlık bakım tesisleri hakkında ilgili bilgileri paylaşmak için halkla iletişim, sosyal yardım ve eğitim kampanyaları da dahil edilmelidir. Proje ekipleri ayrıca politika, prosedürler, altyapı ve tesislerin düşük gelirli, savunmasız veya risk altındaki grupları nasıl etkilediğini göstermeye teşvik edilir.

LEED

Arc Tekrar-Giriş

Binaların sahibi veya yöneticisi olanlar için, alanların yeniden kullanılması söz konusu olduğunda en büyük soru hazırlıklı olmaktır. Arc Re-Entry kredisi, tesis ekiplerinin COVID-19’un bulaşıcı hastalık bulaşma riskini yönetmesine yardımcı olur (enfeksiyon kontrol politikaları ve prosedürleri, ilgili halk sağlığı yetkilileriyle uyum belgelerini, tekrarlanan yolcu geri bildirimlerini ve iç hava kalitesinin ölçümü).

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!

incoma commissioning tad cx devreye alma işletmeye alma incoma engineering & consultancy

+90 322 322 1122

+90 533 199 8373

info@incoma.com.tr

ADANA

Merkez Ofis

Dedekorkut Mah. İlbey Güneş Cad. No:15  Kat:1 Yüreğir, 01285

Adana / Türkiye

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

© Copyright 2013 - | Incoma Mühendislik ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. | Tüm Hakları Saklıdır. | Design by Medya Fabrikası Creative Works