Yıkayıcı ve Kurutuculara Sınırsız Enerji Atığı İzni

Yıkayıcı ve Kurutuculara Sınırsız Enerji Atığı İzni adlı blogumuzu aşağıda okuyabilirsiniz.

Washington, DC – ABD Enerji Bakanlığı (DOE) Çarşamba günü, sınırsız miktarda enerji ve su israf eden, ev faturalarını ve karbon emisyonlarını artıran yeni çamaşır yıkama ve kurutma makinelerine izin verecek bir teklif duyurdu.

DOE ayrıca Çarşamba günü muazzam miktarda su ve enerji kullanan yeni duş başlıklarının onaylanması için de bir öneri duyurdu.
Bilgi için https://www.aceee.org/blog-post/2020/08/trumps-showerhead-plan-here-many-models-already-deliver-dense-soak adresini ziyaret edebilirsiniz.

Çamaşır makineleri için 2012’de belirlenen mevcut verimlilik standartları, hem elektrik faturalarını hem de satın alma maliyetlerini hesaba katarken; tipik bir tüketiciye bir cihazın ömrü boyunca $365 tasarruf sağlar.

Federal yasa, DOE’nin verimlilik standartlarını zayıflatmasını yasaklar, ancak yeni önerilen kural, özellikle “normal” döngüleri kısa döngüye sahip makineler için ayrı bir “ürün sınıfı” oluşturarak bu yasağı atlatmaya çalışacaktır.

Bu tür makinelerin enerji verimliliği veya su kullanımı standardı, en azından biri geliştirilinceye kadar, ki bu genellikle yıllar alır. Yeni çamaşır makinelerinin çoğu, seçenek olarak zaten kısa bir döngüye sahiptir.

“Yasayı aşmaya çalışıyorlar. Amerikan Enerji Verimliliği Ekonomi Konseyi (ACEEE) icra direktörü Steven Nadel, bunu yorumlamanın başka yolu yok.” dedi. “Bununla ilerlerlerse, yasallığı konusunda muhtemelen meydan okumaya başlayacaklar. Bu plan mahkemelerde başarılı olsaydı, tüketiciler farkında olmadan enerji ve su israf eden cihazlara takılıp faturalarını artırabilirdi.”

net zero energy buildings

Yıkayıcılar ve kurutucular için enerji ve su verimliliği standartları ilk kez Reagan yönetimi sırasında 1987’de Kongre tarafından belirlendi. Güçlendirilmiş bir dizi standart sayesinde, çamaşır makineleri artık endüstri verilerine göre, çoğu daha büyük yükleri kaldırsa bile, ilk standart öncesine göre ortalama olarak %75 daha az enerji kullanıyor.

Bu arada, performans artarken ürün fiyatları düştü. Tüketici raporları, gelişen teknolojiye ayak uydurmak ve ürünleri daha iyi şekilde farklılaştırmak için yıllar içinde yıkama performansı testlerini de zorlaştırmak zorunda kaldı.

Otuz yıldır, yıkayıcılar ve kurutucular daha iyi performans gösterirken gittikçe daha verimli hale geldi. Appliance Standards Awareness Project (ASAP) Genel Müdürü Andrew deLaski, “Büyük miktarlarda enerji ve su israf eden ancak kıyafetleri temizlemeyen modellere geri dönmemeliyiz.” dedi.

“DOE, enerji tasarrufu yapmaktan ve tüketicilerin elektrik faturalarını düşürmelerine yardımcı olmak ve geri dönüşümü başlatmaktansa bir başka anlamsız düzenleme ile daha çok ilgileniyor gibi görünüyor.” Geçen yıl DOE, bulaşık makinesi standartlarını geri almak için benzer bir “kısa döngü” kuralı önerdi. DOE ayrıca ampul standartlarını ortadan kaldırdı ve fırınlar ve diğer gazlı cihazlar için gelecekteki standartları ortadan kaldırmak için bir politika önerdi.

Source: The American Council for an Energy-Efficient Economy (ACEEE)
https://www.aceee.org/press-release/2020/08/new-us-rule-would-allow-unlimited-energy-waste-washers-and-dryers

Enerji etüdü ve modellemesi hizmetimiz hakkında bilgi edinmek için lütfen tıklayınız.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!

incoma commissioning tad cx devreye alma işletmeye alma incoma engineering & consultancy

+90 322 999 32 11

+90 533 199 83 73

info@incoma.com.tr

ADANA

Merkez Ofis

Döşeme Mh. 60075 Sok. Baysan İş Merkezi A2 No.:3/401 01060 Seyhan, Adana/ Türkiye

İSTANBUL

İstanbul Ofis

Güzeltepe Mah.
15 Temmuz Şehitleri Cad. 5. Levent Konutları
Eyüp, İstanbul / Türkiye

BODRUM

Bodrum Ofis

Yalıkavak Mah.
Flipper Sok. Gökçebel Mevkii
Bodrum, Muğla / Türkiye

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

© Copyright 2013 - | Incoma Mühendislik ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. | Tüm Hakları Saklıdır. | Design by Medya Fabrikası Creative Works