Ultrasonik Boru Testi

Hükümetlerin açıkladığı son duyurularda, bina sistemlerinin kullanımına yönelik düzenlemeler ve “yeşil” amaçlı geliştirilen iddialı planlar; kuruluşları, binalarının yenilenmesi için yeni aksiyonlar almaya teşvik etmektedir.

Yenileme ile ilgili karar alma konusunda ön planda olmasa da iyi korunmuş ve güvenli bir borulama, bir binanın yenileme ve iyileştirme hedeflerine ulaşmada başarının kilit bir etkenidir. Sağlıklı boru tesisatı aynı zamanda herhangi bir binanın iyi çalışması ve proaktif bakım yoluyla sulu sistemlerde arızaların önlenmesi için önemli bir ön şarttır.

ultrasonik boru testi, ultrasonic pipe testing

Zaman içerisinde boruların korozyona uğraması ve aşınması, bina tesisatında geniş çaplı hasara neden olabilecek ve işletmeler için maliyetli sonuçlar doğurabilecek kayıplara neden olabilmektedir.

Boru sistemlerinde uygulanan ultrasonik kalınlık testi, genellikle boru tesisatının durumunu belirlemek için kullanılır. Bu test uzman bir kuruluş tarafından uygulanarak; danışmanların veya yüklenicilerin üzerinde çalışacakları mevcut sistemin durumunu doğrulamak, revizyon veya kullanıma devam etme amacıyla gerekçelendirmek için faydalı bir yöntemdir. Ultrasonik test, aslında tahribatsız bir muayene metodudur. Boru tesisatında boru et kalınlığını tespit edebilmek için portatif bir ölçüm cihazı kullanılarak yapılabilmektedir.

Boru hattında revizyon planlandığında veya bir arıza meydana geldikten sonra mevcut sistemler üzerinde gerekli kontrolleri sağlamaya yarar. Düzenli olarak yapıldığında, proaktif bakım rejimlerine yardımcı olan sistem geçmişindeki eğilimler hakkında değerli veriler sağlar ve sistemleri sızıntıdan korumak için önleyici bakım stratejisinin önemli bir parçasını oluşturur. Ultrasonik test nispeten basit bir ölçüm süreci olsa da nerede test edileceğini ve elde edilen verileri nasıl anlayıp kullanacağını bilmek için iyi bir deneyim, korozyon ve su sistemi bilgisi gerektirir. Genel olarak mevcut binada çalışmakta olan su tesisatındaki commissioning prosedürünün önemli bir aşamasıdır.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!

incoma commissioning tad cx devreye alma işletmeye alma incoma engineering & consultancy

+90 322 999 32 11

+90 533 199 83 73

info@incoma.com.tr

ADANA

Merkez Ofis

Döşeme Mh. 60075 Sok. Baysan İş Merkezi A2 No.:3/401 01060 Seyhan, Adana/ Türkiye

İSTANBUL

İstanbul Ofis

Güzeltepe Mah.
15 Temmuz Şehitleri Cad. 5. Levent Konutları
Eyüp, İstanbul / Türkiye

BODRUM

Bodrum Ofis

Yalıkavak Mah.
Flipper Sok. Gökçebel Mevkii
Bodrum, Muğla / Türkiye

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

© Copyright 2013 - | Incoma Mühendislik ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. | Tüm Hakları Saklıdır. | Design by Medya Fabrikası Creative Works