Sertifikalarımız

İşimizi "iyi" yapabilmek için tüm faaliyet alanlarımızda kalite bilincini sistematik olarak sağlamayı hedefliyoruz. Sorumluluklarımızın farkındayız. Ulusal ve uluslararası mevzuat ve kalite standartları çerçevesinde, çalışan ve müşteri memnuniyetine odaklanarak, çevre duyarlılığı bilinciyle çalışıyoruz.

ACG (Associated Air Balance Council Commissioning Group)

İşletmeye Alma (Commissioning) sektöründe daha nitelikli işlerin gerçekleşmesi adına; 2004 yılından beri temel ilkesi, bağımsız ve dürüst bir belgelendirme imkanı sağlamak olan AABC Commissioning Grup (ACG), merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan bağımsız üçüncü taraf uzmanlarının (third-party) -nitelikli mühendisleri Sertifikalı İşletmeye Alma / Devreye Alma Uzmanı (Commissioning Authority)- gelişimine adanmış kar amacı gütmeyen ASHRAE standartlarını esas almış bir dernektir.

INCOMA ismi; INdependent COMmissioning Authority (Bağımsız Commissioning Uzman Kuruluşu) kelimelerinden oluşmakta olup ACG üyesidir ve üyeliğinin devamını sağlayabilmek adına her yıl düzenlenen konferans ve seminerlere katılmaktadır.

www.commissioning.org

ISKAV (Isıtma Soğutma Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı)

1997 tarihinde kurulan vakfın amacı “Türkiye ısıtma, soğutma, klima sektörünü geliştirmek, Avrupa Birliği’ne uyumunu sağlamak ve üniversite-sanayi işbirliğini gerçekleştirmek” şeklindedir. Ayrıca ISKAV, üniversite ve sanayi dünyalarının temsilcilerinden oluşan Fonksiyon Test Ayar ve Kontrol komisyonu aracılığıyla; ülkemizde Test, Ayar, Dengeleme (TAD) bilincinin yerleşmesini ve standartların oluşturulmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

INCOMA, ISKAV üyesi olup; aynı zamanda sosyal sorumluluk gereği; ISKAV’da ilgili teknik komisyonlarda yer alarak ülkemizdeki TAD prosedürlerinin oluşturulmasına katkı sağlamak gibi görevler üstlenmektedir.

www.iskav.org.tr

NEBB (National Environmental Balancing Bureau-International Certification, High Performance Building)

1971 yılında kurulan NEBB, yüksek performanslı bina sistemlerinin ölçümlerini gerçekleştiren firmalar için en önde gelen uluslararası kuruluştur. Sertifikalandırma yetkileri aşağıdaki başlıklarda verilmektedir:

  • Test, Ayar ve Dengeleme
  • Bina Sistemlerinin Devreye / İşletmeye Alınması (Commissioning)
  • Mevcut Binalarda Retro-Commissioning
  • Bina Cephe Testi
  • Temiz Oda Performans Testi
  • Çeker Ocak Testi
  • Ses ve Vibrasyon Ölçümleri

INCOMA, NEBB üyeliğinin gerektirdiği yetkinlik ve kalibrasyonları güncel cihaz&ekipmanlara sahip olmasından ötürü NEBB sertifikalı bir firmadır.

www.nebb.org

USGBC (United States of Green Building Council)

ABD Yeşil Binalar Konseyi’nin vizyonu, binaların ve insanların yaşamını yüksek kalite sürdürülebilirlikte devam ettirmektir. LEED Sertifikası ile; binaların ve içerisinde yaşamını sürdüren insanların yaşam kalitesini artıran çevresel ve sosyal açıdan sorumlu, sağlıklı ve müreffeh bir ortam sağlanması için tasarım, inşaat ve işletme organizasyonlarının maksimum düzeyde verimli olması hedeflenmektedir.

INCOMA, LEED proje danışmanlığında Proje Sahipleri’ne yönelik avantajlar sunabilmek için 2013 yılından beri USGBC üyesidir.

www.usgbc.org/organizations/incoma-engineering-and-consultancy

AABC COMMISSIONING GROUP

ISKAV

NEBB

U.S. GREEN BUILDING COUNCIL