Blog2020-11-06T20:58:27+03:00

Blog sayfamızda sektörel haberleri, ileri teknoloji duyurularını, güncellenen standartların bildirilerini, mesleki organizasyonlardan haberleri ve INCOMA ile ilgili önemli gelişmeleri okuyabilirsiniz. Aynı zamanda blog yazılarımızı sosyal medya hesaplarımızdan da güncel olarak takip edebilirsiniz.

904, 2021

İşletmeye Alma Sürecinin Faydaları

Tags: , , , |

ABD Enerji Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar doğrultusunda; işletmeye alma sürecinin (commissioning) hem yeni hem de mevcut binalar için yalnızca enerji tasarrufu açısından değil, aynı zamanda enerji dışı faydalar açısından da maliyetleri aşağı çekmede etkisi olduğu sonucuna varılmıştır.

1003, 2021

Test Ayar ve Dengeleme (TAD) ve Önemi

Tags: , , , |

Binanızın iklimlendirme sistemlerinin plana göre çalışması için bir TAB uzmanından yararlanmak son derece önemlidir. Sertifikalı bir TAD hizmeti, en iyi verimlilik ve performans için sisteminizin doğru şekilde kurulmasını ve uygun parametreler dahilinde çalışmasını sağlayacaktır. Bu kılavuz, TAD'ın tüm ayrıntılarını ve işiniz için neden bu kadar önemli olduğunu açıklayacaktır.

1402, 2021

Ultrasonik Boru Testi

Tags: , , , , , |

Hükümetlerin açıkladığı son duyurularda, bina sistemlerinin kullanımına yönelik düzenlemeler ve “yeşil” amaçlı geliştirilen iddialı planlar; kuruluşları, binalarının yenilenmesi için yeni aksiyonlar almaya teşvik etmektedir. Yenileme ile ilgili karar alma konusunda ön planda olmasa da iyi korunmuş ve güvenli bir borulama, bir binanın yenileme ve iyileştirme hedeflerine ulaşmada başarının kilit bir etkenidir.

1801, 2021

LEED Öncelikli Tedbirler Pilot Kredileri

Tags: , , , , , , |

Sağlıklı Ekonomi stratejisinin bir parçası olarak USGBC, ekiplerin sağlıklı alanlar sağlamasına yardımcı olmak ve yeniden girişe yardımcı olmak için yedi LEED pilot kredisine sahiptir. Pilot krediler, temizlik ve dezenfekte etme, işyerinde yeniden kullanım, HVAC ve sıhhi tesisat operasyonları ile ilgili halk sağlığı ve endüstri kılavuzlarıyla uyumlu sürdürülebilir en iyi uygulamaları ana hatlarıyla belirtir.

2212, 2020

LEED Sıfır Su Projeleri Tasarımı

Tags: , , , , |

İster New York City'nin bir saat kuzeyindeki küçük bir kasabada, ister Brezilya'nın güneyindeki büyük bir metropolde gerçekleşiyor olsun, LEED Zero Water sertifikasını alan proje ekipleri aynı iddialı hedefe doğru ilerliyor: Gittikçe kıtlaşan bu çevresel kaynağın kullanımlarını düşürmek.

2611, 2020

Artan Commissioning Maliyetleri için Alınabilecek Tedbirler

Tags: , , , , , , |

Bina commissioning (işletmeye alma / devreye alma) maliyetleri, uygulamalarının gelişimi ve devreye alma sırasında karşılaşılan sorunlar ile şekillenmektedir. İşletmeye almanın varlığını ve gelecekteki büyüme ve gelişme potansiyelini sürdürmek istiyorsak, maliyetlerinin dengelenmesine izin vermeli ve kötüye kullanım, ihmal ve israf nedeniyle maliyetlerin gereksiz seviyelere yükselmesini önlemeliyiz.

2810, 2020

Küçük Değişikliklerle Büyük Enerji Tasarrufu Mümkün!

Tags: , , , , , , |

Küçük değişiklikler, konfordan ödün vermeden büyük tasarruf anlamına gelebilir. Sıcak bir yaz boyunca serin kalmak önemlidir, ancak klimaya yüksek talep olduğunda enerji maliyetleri artabilir. Georgia Üniversitesi'nden yeni bir araştırma, enerji maliyetlerini azaltmanın ağrısız bir yolu olduğunu öne sürüyor: Termostatı açın. Bir veya iki derece bile fark yaratır.

2009, 2020

Yeniden LEED Sertifikalandırması Neden Gerekli?

Tags: , , , , |

Yeniden sertifika alma (yeniden sertifikalandırma), binanın şu alanlarda nasıl çalıştığını gösterir: Enerji, Su, Atık, Ulaşım ve İç Ortam. Sertifika en az üç yılda bir yenilenir ve binanın iyileştirilmesi için kullanılabilir. Büyük ölçüde tasarım belgelerine dayalı olan yeni ve tadilat projelerinin LEED sertifikasyonundan farklı olarak, yeniden sertifikalandırma, binanın gerçekte nasıl performans gösterdiğine bağlıdır.

2808, 2020

Yıkayıcı ve Kurutuculara Sınırsız Enerji Atığı İzni

Tags: , , |

Washington, DC - ABD Enerji Bakanlığı (DOE) Çarşamba günü, sınırsız miktarda enerji ve su israf eden, ev faturalarını ve karbon emisyonlarını artıran yeni çamaşır yıkama ve kurutma makinelerine izin verecek bir teklif duyurdu.

2007, 2020

Net-Sıfır Enerji Binaları

Tags: , , , , |

Küresel ısınma ve iklim değişikliği son birkaç on yıl içinde artan bir konudur. Konut ve ticari binaların en büyük enerji tüketicileri olması nedeniyle, kaynaklar son on yıllarda çok daha hızlı bir şekilde tüketilmektedir. Son istatistikler, insanların %14'ünün çevreyi korumak için aktif bir katılımcı olduğunu ve %48'lik bir sempatik ile aktif olduğunu gösteriyor.

906, 2020

Türkiye ve Amerikan Yeşil Bina Sertifika Sistemlerinin Karşılaştırılması

Tags: , , , , , |

Sanayi devrimlerinin gerçekleşmesi, dünyada buzulların erimesi, küresel ısınmanın artması ile artık insanoğlu bazı önlemler almak durumunda kalmıştır. 1980’li yıllarda Montreal Protokolü ile başlayan süreç, 2000’li yıllarda Kyoto Protokolü ve ardından Paris Anlaşması ile küresel ısınmaya yönelik önlemler tüm dünya çapında ülkelerin katılımıyla alınmaya başlanılmıştır.

1105, 2020

Bina Mekanik/Elektrik Sistemlerinin Commissioning Sürecinde Sistem Kullanım Kılavuzları

Tags: , , , , , |

LEED Sertifikasyon sistemi içerisinde iki noktada bakım ve onarım aşamaları görülmektedir. Esasında işletme tarafı için tasarım ve inşaat aşamasından itibaren yönlendirme başlamaktadır.

2304, 2020

Yeşil Binalarda İç Ortam Kalitesi Yaklaşımı

Tags: , , , , , , |

Günümüzde oldukça fazla bir çoğunluktaki kişilerin yaşamı kapalı ortamlarda geçmektedir. Bu kapalı ortam bazen bir bina, yapı gibi bir kapalı hacim olurken bazı zamanlarda taşıt gibi lojistiğinin sağlandığı kapalı hacimlerde yer almaktadır.

1004, 2020

Mekanik Sistemler İçin COVID-19 Önlemleri

Tags: , , , , , |

COVID-19 Yeni tip koronavirüs’üne karşı bina havalandırma, iklimlendirme, sıhhi tesisat gibi mekanik sistemler üzerinde bazı noktalarda ayarlamalar yapılması gerektiği ve sürdürülebilir bina anlayışı kapsamında iç mekan hava kalitesi üzerine göz önünde bulundurulması gereken önlemleri okumak için tıklayınız.

incoma commissioning tad cx devreye alma işletmeye alma incoma engineering & consultancy

+90 322 999 32 11

+90 533 199 83 73

info@incoma.com.tr

ADANA

Merkez Ofis

Döşeme Mh. 60075 Sok. Baysan İş Merkezi A2 No.:3/401 01060 Seyhan, Adana/ Türkiye

İSTANBUL

İstanbul Ofis

Güzeltepe Mah.
15 Temmuz Şehitleri Cad. 5. Levent Konutları
Eyüp, İstanbul / Türkiye

BODRUM

Bodrum Ofis

Yalıkavak Mah.
Flipper Sok. Gökçebel Mevkii
Bodrum, Muğla / Türkiye

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

© Copyright 2013 - | Incoma Mühendislik ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. | Tüm Hakları Saklıdır. | Design by Medya Fabrikası Creative Works

E-BÜLTEN

Sektörel gelişmelerden ve bizden haberdar olmak için e-bülten aboneliğinizi oluşturabilirsiniz.

    Bülten gönderimlerinin belirttiğim mail adresime gönderilmesini onaylıyorum.

    BÜLTEN ARŞİVİ

    Go to Top